Karty pracy wspierające podczas choroby i pobytu w szpitalu

Niezbędnik małego pacjenta

35,00 

Został stworzony z myślą o wszystkich dzieciach, które zmagają się z chorobą i ich rodzicach, opiekunach. Aby odczarować miejsce, jakim jest szpital, aby oddać dziecku tyle sprawczości i poczucia kontroli, nad tym, co się dzieje z jego umysłem ciałem, ile tylko można, aby wywołać uśmiech na jego twarzy i przybliżyć pracę specjalistów, którzy dbają o to, aby jak najszybciej powróciło do zdrowia.

Stan chorobowy jest dla wszystkich sytuacją stresową, trudną do przeżycia i niewątpliwie wymagającą zaangażowania rodziców i  opiekunów. Dzieci dowiedzą się, co się dzieje z ich ciałem, kiedy się czegoś boją bądź czują stres.

Niezbędnik ma na celu pomagać małemu pacjentowi przebyć chorobę/pobyt w szpitalu, dlatego też ważne było dla nas umieszczenie list pomocowych na spędzanie czasu w szpitalu. Konkretne propozycje do sprawdzenia przez dziecko, zaproszenia nowego koleżanki, kolegi z sali chorych do wspólnej zabawy bądź pobycie razem z rodzicem czy opiekunem, koncentrując się na tym, co jest możliwie przyjemne w odczuwaniu, dające namiastkę zabawy w naturalnym środowisku poza szpitalem.

Specjalnie przygotowany zestaw może stać się lekarstwem na:
– nudę
– trudne i często niezrozumiałe dla dziecka różne emocje, które jemu towarzyszą
– samotność, strach, lęk w szpitalu

Niezbędnik to kopalnia pomysłów na spędzanie czasu!

Pozwoli także spotkać pomysły i marzenia, które mogą zainspirować dziecko do wyprawy w krainę kreatywności i zabawy – szczególnie ważnej w sytuacjach trudnych. Istotnym elementem oraz tym samym częścią Niezbędnika jest szereg zadań, które zapraszają do spojrzenia wgłąb siebie i odnalezienia zasobów oraz umiejętności pomocnych w poradzeniu sobie z sytuacją choroby.

Różnorodność form, aktywności proponowana w Niezbędniku wiąże się z naszym przekonaniem, iż każde dziecko ma osobiste preferencje do radzenia sobie z trudnościami i będzie zainteresowane innymi propozycjami ćwiczeń.

Oddzielną część Niezbędnika stanowi dodatek dla rodziców i opiekunów, który przeprowadza ich przez lęki i niepokoje dzieci, mogące im towarzyszyć przed hospitalizacją oraz w jej trakcie. W pigułce zatem umieszczone zostały pewne drogowskazy, które mogą być pomocne przy wspieraniu dziecka.

Ten tytuł to niezbędny element wyposażenia szpitalnej torby.

 

Karty pracy do samodzielnego wydruku.

 

Opis

 

Jedna z recenzji „Niezbędnika małego pacjenta”

Anię znam osobiście, chodziłyśmy do jednej klasy w liceum. Chodzące dobro i pasja do literatury, do chęci pomagania innym oraz dzielenia się swoją ogromną wiedzą. Skończyła psychologię, a zatem to w czym czuła się najlepiej. Nieustannie się rozwija. Podążając za swoim powołaniem napisała wspólnie z przyjaciółką, której osobiście nie znam, ale musi być tez niesamowita, poradnik. W zasadzie, nie poradnik tylko NIEZBĘDNIK dla dzieci przebywających w szpitalu. Gdybym nie była przekonana do tego dzieła, nie polecałabym go, ale jestem nim wręcz zachwycona. Dwie doświadczone, wykształcone w tym kierunku osoby stworzyły NIEZBĘDNIK, który w sposób łatwy i zrozumiały dla małego pacjenta tłumaczy, obrazuje oraz PODPOWIADA, jak radzić sobie z lękiem ze stresem, a także z trudnymi sytuacjami. Uważam, że jest to poradnik dobry merytorycznie zarówno dla dzieci , jak i dorosłych. Co więcej , mogę nawet powiedzieć, że jest to pewna forma pomocy psychologa właśnie w formie NIEZBĘDNIKA. Obecnie, dostęp do psychologa szpitalnego nie zawsze jest możliwy z różnych przyczyn. NIEZBĘDNIK zawiera proste metody oraz ćwiczenia, które można wykorzystać jako formę terapii psychologicznej podczas pobytu szpitalnego.
Jestem lekarzem pediatrą i śmiało mogę powiedzieć, że lęk , strach zawsze towarzyszy dziecku podczas czy to wizyty w przychodni czy w szpitalu. Nie powinno się straszyć dzieci, ze dostaną zastrzyk jak będą niegrzeczne gdyż nie sprzyja to ani dziecku ani później lekarzowi. Dlatego poradnik również może stanowić wsparcie dla rodziców aby wytłumaczyć za pomocą NIEZBĘDNIKA co czeka je w szpitalu.
Podsumowując, Aniu Paulino, gratulacje oraz dziękuje, że stworzyłyście ten  NIEZBĘDNIK.

Kamila Gutowska- lekarz pediatra

 

Zdjęcia pochodzą z profilu IG @BLISKIE CZYTANIE

Dodatkowe informacje

Wydawnictwo

Bookarnik

Ilość stron

90

Oprawa

PDF

Pomagajka wiekowa

3-6, 6-8, 8-12, Opiekun, Rodzic

Możesz lubić także…