Dziób w dziób

Malina Prześluga

36,00 

Teatr to niezwykłe miejsce i można o nim pisać niezwykłe książki – zwłaszcza jeśli autorem ilustracji jest Robert Romanowicz, a tekstu Malina Prześluga, która jest autorką dramatów wystawianych w teatrach lalek i dramatycznych.

Nadszedł czas na prawdziwy spektakl teatralny od podszewki.

„Dziób w dziób. Szkicownik scenografa” – mówi sam za siebie.

Okładka książki, czcionka, rozmiar książki podobny do szkicownika, postać gołębia zaaranżowana tak, jakby to była produkcja amerykańskiej wytwórni filmowej…

Poczuliście już tę atmosferę? Mamy nadzieję, że tak.

Opis

Wędrujemy do środka książki, a tam… istny ruch sceniczny i żywa historia.

Oto banda gołębi,, która właśnie straciła kompana Janusza, pożartego przez kota, planuje jak go pomścić.

Wtedy pojawia się samotny, przyjazny i młody wróbel Przemek, który nie ma swojej bandy, bo został z niej wykluczony za rzekome zabójstwo brata. Chce nieśmiało dołączyć do gołębi, ale te nie patrzą na niego łaskawym okiem.

Dzięki niemu nie dochodzi jednak do zemsty na kocie, bo jak się później okazuje… Janusz nie został przez niego zjedzony!

Ciekawi Was co będzie dalej?

Koniecznie zajrzyjcie do środka. Obok dużej dawki humoru, czeka na was tematyka godna najlepszego dramatu – odrzucenie przez matkę, wykluczenie społeczne, siła współdziałania i jednoczenia się w sprawach trudnych.

Jako dodatek, który jest fantastyczną podróżą po realnej sztuce teatralnej zobaczycie zdjęcia z prób do spektaklu oraz gotowej scenografii w zestawieniu ze szkicami, prawdziwymi notatkami i zapiskami scenografa.

Takie małe dzieło sztuki.

Zdążycie na spektakl?

Dodatkowe informacje

Waga 0.320 kg
Wydawnictwo

TASHKA

Ilustracje

Robert Romanowski

Ilość stron

84

Oprawa

Twarda

Pomagajka wiekowa

3-6, 6-8

Możesz lubić także…