Karty zadań ruchowych wspierających motorykę dużą, koordynację ruchową połączoną z nauką słów i przetwarzania ich wielozmysłowo jak i rozpoznawaniem stanów emocjonalnych

Karty ekspresji emocjonalnej i ruchowe. Zestaw zabaw + Karty taneczne

19,00 

Ruch i emocje  to e-book przygotowany specjalnie przez nasz zespół jako kolejna część Akademii Dziecka w Bookarnik.pl.

E-book to kompozycja zabaw podzielona na dwa moduły: ruch oraz emocje.

Został stworzony z myślą o wszystkich dzieciach w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, które chętnie podejmą się zadań ruchowych wspierających motorykę dużą, koordynację ruchową, planowanie ruchu, umiejętność naśladowania i rozwój wyobraźni połączoną z utrwalaniem słów i przetwarzaniem ich wielo-zmysłowo jak i rozpoznawaniem stanów emocjonalnych oraz umiejętnością odczytywania ich u innych.

 

 

 

Opis

Ruch i emocje  to e-book przygotowany specjalnie przez nasz zespół jako kolejna część Akademii Dziecka w Bookarnik.pl.

E-book to kompozycja zabaw podzielona na dwa moduły: ruch oraz emocje.

Został stworzony z myślą o wszystkich dzieciach w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, które chętnie podejmą się zadań ruchowych wspierających motorykę dużą, koordynację ruchową połączoną z nauką słów i przetwarzania ich wielozmysłowo jak i rozpoznawaniem stanów emocjonalnych oraz umiejętnością odczytywania ich u innych.

Karty ruchowe mogą być stosowane jako przerwa sensoryczna w trakcie zajęć, jako ćwiczenie na przywitanie w porannym kręgu bądź jako „doenergetyzowanie”, kiedy brakuje już siły na motywację do dalszej nauki.

Dużym walorem jest to, iż każdy może wykorzystać je na własny sposób, dostosowując do możliwości i zainteresowań dzieci, z którymi pracuje. Ponadto, karty te zawierają zarówno ilustracje zwierząt dla młodszych dzieci, jak i realne zdjęcia z ćwiczeniami dla starszych dzieci, które formę obrazkową mogłyby odebrać jako infantylną.

Karty skierowane są do rodziców, opiekunów i specjalistów związanych zawodowo z dziećmi w tej grupie wiekowej. Mogą być użyteczne podczas nauki zdalnej w kontekście indywidualnym oraz grupowym.

E-book to kompozycja zabaw podzielona na dwa moduły: ruch oraz emocje.

Karty z emocjami to kompozycja ćwiczeń, która może być pomocna w pracy w gabinecie specjalisty, w domu bądź na zajęciach w szkole czy przedszkolu. Znajdują swoje miejsce na zajęciach z treningu umiejętności społecznych, z zajęć wspierających kompetencje emocjonalno- społeczne.

W tym module znajduje się gra z emocjami, do której można zrobić kostkę do gry oraz pomysł na grę loteryjkę „ja mam, kto ma”.

 

 

 

Dodatkowe informacje

Wydawnictwo

Bookarnik

Ilość stron

54

Oprawa

PDF

Pomagajka wiekowa

6-8, 8-12, Opiekun, Rodzic

Możesz lubić także…