Gra rodzinna, która może być używana zarówno w domach jak i gabinetach terapeutycznych.
Według Virginii Satir rodzice przekazują swoim dzieciom od czasu narodzin do momentu osiągnięcia dorosłości cztery filary wiedzy, które opierają się na 4 rodzajach pytań: na temat samego siebie, innych ludzi, świata, duchowości . jest to możliwe, jeśli rodzice mają świadomość swoich postaw, które modelują swoim zachowaniem, wiedzę, która ułatwia wypracowanie wspólnych działań a także metody porozumiewania się z dziećmi, które te plany implementują.
Część pierwsza z pytaniami może być pomocna w określaniu i utrzymywaniu potrzebnych strategii dzieciom i rodzicom w sytuacjach trudnych, długotrwałego stresu.
Warto z nich skorzystać, aby pokazywać dzieciom, młodzieży nad czym mają kontrolę i co dobrego mogą dla siebie robić w trudnych chwilach.
Część druga to karty wyzwań rodzinnych, które są różnorodne, wymagające czasem słownej odpowiedzi, czasem stworzenia czegoś, narysowania,ruchu, przeżycia przyjemnych emocji.
Gra może być jednym ze sposobów na budowanie świadomej komunikacji w rodzinie, wzmacnianie poczucia wartości oraz indywidualności i niepowtarzalności jej członków. Jesteśmy przekonane, że zabawa i ruch, wspólne tworzenie z rodzicami, to metoda na wsparcie rozwoju w rodzinie oraz wzmacnianie więzi i pozytywnych relacji.
Zabawa w atmosferze akceptacji, WSPÓŁPRACY A NIE RYWALIZACJI, ciekawości siebie nawzajem, otwartości na różne poglądy rozwija też poczucie przynależności.