Karty pracy dla dzieci w zakresie rozwijania myślenia kreatywnego

Kreatywnik. Puść oko do myślenia kreatywnego

30,00 

Zapraszamy do przygody niezwykłej i niepowtarzalnej.

Mamy nadzieję, że dużo radości z twórczości pojawi się po zakończeniu wszystkich zadań.

Kreatywność jest w każdym nas, kiedy się ją trenuje, może się okazać, że nie docenialiście/ doceniałyście swoich umiejętności i talentów.

Opis

,,Kreatywnik” to e-book przygotowany przez nas w oparciu o pracę własną warsztatową z grupami szkolnymi dzieci w zakresie rozwijania myślenia kreatywnego.

Został stworzony z myślą o wszystkich dzieciach w wieku wczesnoszkolnym, które chętnie podejmą kreatywne wyzwanie na spędzenie wolnego czasu, a także ich rodziców, opiekunów i specjalistów związanych zawodowo z dziećmi w tej grupie wiekowej. Część ćwiczeń można po zmodyfikowaniu używać w grupie starszej.

to zbiór ćwiczeń i inspiracji do tworzenia ma na celu utwierdzenie dzieci w ich zdolności do innowacyjnego myślenia, zaglądaniu tam, gdzie jeszcze nikt nie podjął prób rozwiązań. Skonstruowany jest tak, aby można było przeprowadzić zadania w grupie,w trakcie zajęć integracyjnych, godzin wychowawczych czy jako „przerwa” w pracach nad projektami, które wymagają dużej uwagi i koncentracji. Podpowiadajka dotycząca odmian burzy mózgów może posłużyć w układaniu scenariusza zajęć w oparciu o umieszczone tu propozycje ćwiczeń. Mogą być one wykonane grupowo, wówczas efekt pracy jest owocem współpracy, dobrej komunikacji, nieoceniania się nawzajem.

Ćwiczenia można z powodzeniem robić razem z dzieckiem w domu, modyfikować je wedle własnego uznania a także dostosowywać do zainteresowań dziecka.

  • Zadania zachęcają do poszukiwania i zadawania pytań, stawiania problemów.

 

Jest to kopalnia pomysłów na spędzanie czasu!

Różnorodność form i aktywności proponowana w materiale wiąże się z naszym przekonaniem, iż każde dziecko ma osobiste preferencje do działania i będzie zainteresowane innymi propozycjami ćwiczeń.

 

Dodatkowe informacje

Wydawnictwo

Bookarnik

Ilość stron

57

Oprawa

PDF

Pomagajka wiekowa

6-8, 8-12, Opiekun, Rodzic

Możesz lubić także…