Bajki z dna Bałtyku

Agata Półtorak

42,50 

Bajki są krótkie, ciekawe, niektóre zabawne i wypełnione wręcz ludzkimi cechami charakteru, inne mają bardzo ważne przesłania ekologiczne, jednak napisane z taką lekkością i językiem, który w sposób idealny wręcz i naturalny wplata mnóstwo wiedzy niczym z oceanografii uniwersyteckiej.

Każda bajka ma w sobie ziarno prawdy 🙂

Morski świat w niezwykle ciekawej odsłonie, film przyrodniczy ujęty w kadrach na kartach unikatowej książki, inspiracja do obserwacji przyrody i skupieniu się na najmniejszym życiu, które jest tuż obok… nawet naszej stopy.

Przewodnik zawierający aktorów, którzy będą grać swoje role i mieć troski i kłopoty, dopóki człowiek z miłością i szacunkiem będzie myślał o świecie przyrody.

Opis

Jesteśmy na plaży, stopy zakopujemy w piasku, szum fal wita się z nami wesoło, powiew wiatru daje o sobie znać, muskając policzki.
Ale moment!
Słychać coś jeszcze…cii…Zbliżamy się do drewnianej belki wyrzuconej siłą fal na brzeg, przystawiamy ucho i… nie do wiary, Pąkle i Omułki rozmawiają między sobą, spierają się czasem o opowiadane historie.
Już wiecie, gdzie jesteśmy?
Nad Morzem Bałtyckim.

Możecie być zaskoczeni, jednak głębiny Bałtyku właśnie kryją w sobie wiele osobliwości, charakterów, temperamentów, które bliżej możemy poznać nie tylko dzięki 21 opowiadaniom, ale także dzięki mini atlasowi gatunków bezkręgowców i kręgowców, które uwielbiają wprost swój dom zwany Morzem Bałtyckim.

Książka posiada bezsprzecznie niezwykły walor edukacyjny, na ponad stu stronach młody i starszy czytelnik odnajdzie mnóstwo ciekawostek o biologii, przyzwyczajeniach, kulturze i zwyczajach na przykład Czarnoplamki, Babki Piaskowej, Rogowca Bałtyckiego, Pąkli czy Omułków.
Co więcej refleksji będzie można poddać własne zachowanie jako plażowicza, urlopowicza czy spacerowicza, ponieważ zwierzęta będą mówić własnym głosem, co sprzyja ich bezpieczeństwu, a jakie zachowania ludzkie są zagrożeniem dla ich życia.

Autorka zadbała o to, aby Czytelnicy mieli wyobrażenie o tym, jak powstało morze, jak to się stało, że tyle gatunków upodobało sobie jego wody.

To, co powoduje, że czyta się tę książkę jednym tchem to autentyczna miłość autorki do przyrody, do świata, w którym człowiek nie jest w centrum zainteresowania, jest tylko częścią wielkiego ekosystemu i jest tak samo ważny jak inne organizmy.

To zmienia perspektywę myślenia o ludzkości, pozwala zatrzymać się na chwilę, pochylić się nad najmniejszymi stworzeniami, które wiodą bardzo burzliwe, społeczne życie, o którym nie mieliśmy jeszcze pojęcia.
Kto patrzył na chełbię modrą (tak zwaną meduzę) jako matkę?
Kto wie, że Podwój Bałtycki to staruszek morza, który pamięta, jak na początku była wielka góra lodu…?
Kto by pomyślał, że Sercówka może mieć marzenie romantycznej miłości?
Skąd powiedzenie „O Ty Flądro!?

Bajki są krótkie, ciekawe, niektóre zabawne i wypełnione wręcz ludzkimi cechami charakteru, inne mają bardzo ważne przesłania ekologiczne, jednak napisane z taką lekkością i językiem, który w sposób idealny wręcz i naturalny wplata mnóstwo wiedzy niczym z oceanografii uniwersyteckiej:). Każda bajka ma w sobie ziarno prawdy:)

Morski świat w niezwykle ciekawej odsłonie, film przyrodniczy ujęty w kadrach na kartach unikatowej książki, inspiracja do obserwacji przyrody i skupieniu się na najmniejszym życiu, które jest tuż obok… nawet naszej stopy.

Przewodnik zawierający aktorów, którzy będą grać swoje role i mieć troski i kłopoty, dopóki człowiek z miłością i szacunkiem będzie myślał o świecie przyrody.

Agata Półtorak  z wykształcenia nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej.
Od wielu lat zajmuje się ilustratorstwem. |
Jest również autorką książek dla dzieci m.in. opublikowała: Szmatki z tęczowej szufladki (2009), Bee, mee i kukuryku (2010), Baraszkujemy. 20 prostych zabaw z malutkim dzieckiem (2012) oraz serię Mała wiedźma Jagodzia (2007).
W ramach współpracy z placówkami oświatowymi i kulturalnymi prowadzi warsztaty literackie i twórcze dla dzieci i rodzin. Od kilku lat zajmuje się gawędziarstwem, opowiadając baśnie w konwencji teatru Kamishibai.

Dodatkowe informacje

Waga 0.480 kg
Wydawnictwo

Marpress

Ilość stron

132

Oprawa

Twarda

Pomagajka wiekowa

6-8, 8-12, 12+

Możesz lubić także…