Co robić, gdy się martwisz. Poradnik dla lękliwych dzieci

Huebner Dawn

34,40 

Stach rodzi się w mózgu, a lęk w umyśle.
Strach “to coś” czego się boimy, podczas gdy w lęku “tego czegoś” nie ma.

Jeśli jesteś rodzicem dziecka, które odczuwa stany lęku i niepokoju, to wiesz, że nakłanianie dziecka, by przestało się martwić nie pomaga.
Lęk rośnie, przeobraża się i stawia opór, gdy chcemy się go pozbyć.

Doskonałą pomocą jest ta książka.

Opis

Łącząc terapię z zabawą, autorka w nowatorski sposób uczy dziecko, jak radzić sobie z lękiem.
Proponuje techniki i strategie radzenia sobie z lękiem uogólnionym oparte na solidnie umocowanej w nauce terapii poznawczo-behawioralnej.
Element poznawczy zmienia niekonstruktywne reakcje emocjonalne i wzorce myślenia dziecka, a element behawioralny wzmacnia zachowania pożądane, eliminując zachowania niepożądane.

Co istotne, program terapeutyczny opracowany przez autorkę nie nuży małego czytelnika.

Dawn Huebner unika specjalistycznego żargonu, a wiedzę teoretyczną przemyca w plastycznych i pobudzających wyobraźnię metaforach, które żartobliwie zilustrowała Bonnie Matthews.

W każdym rozdziale znajduje się część praktyczna, która pomoże dziecku zwerbalizować swoje lęki i obawy oraz pobudzi je do ekspresji twórczej.

Jest to profesjonalne, a zarazem kreatywne narzędzie, z którego skorzystało już wiele dzieci, rodziców i specjalistów zdrowia psychicznego.

 

“Co robić, gdy się martwisz” została nagrodzoną Złotym Medalem w konkursie National Parenting Publications Awards i rekomendowana jest przez Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne.

 

Dawn Huebner jest doktorem psychologii, psychologiem klinicznym, psychoterapeutą, mamą (kiedyś) lękliwego dziecka i autorką przetłumaczonych na 21 języków poradników psychologicznych dla dzieci, których sprzedaż sięgnęła miliona. Wielokrotnie nagradzana zarówno przez rodziców (Mom’s Choice Award, iParanting Media Award, National Parenting Publications Award) jak i dzieci (Young Voice Award). “Co robić, gdy się martwisz” to jej bestsellerowy poradnik.

 

Dodatkowe informacje

Waga 0.572 kg
Wydawnictwo

Levyz

Ilustracje

Bonnie Matthews

Oprawa

Miękka

Pomagajka wiekowa

8-12, 12+, Opiekun, Rodzic

Możesz lubić także…