Pięć skarbów pod wielkim śniegiem.Opowieść o Wandzie Rutkiewicz

Anna Czerwińska-Rydel

39,00 

„Góry są dla mnie miejscem spokoju i wolności. Czuję się w nich jak w domu. Wkrótce stały się dla mnie wszystkim, bo jestem szczęśliwa pośród nich.”

Pięć skarbów pod wielkim śniegiem” to książka o marzeniach, które są skarbem człowieka, które pozwalają robić wielkie rzeczy, jeśli się im na to pozwoli, które nie zatrzymują i nie zawracają z drogi, nawet jeśli wydaje się ona nie do przejścia.

Brak w magazynie

Opis

Czy znacie już Annę Czerwińską – Rydel jako autorkę książki o Jerzym Kukuczce, czy Fryderyku Chopinie?
Podjęła się również wyzwania napisania opowieści o Wandzie Rutkiewicz, prawdziwej królowej gór, pionierce, która jako pierwsza kobieta zdobyła szczyt K2, a jako pierwsza Polka także Mount Everest.

Początek książki może być nieco zaskakujący, ponieważ Czytelnik pozna najpierw mamę himalaistki, Panią Marię Błaszkiewicz.
Zresztą ta biografia łączy ze sobą harmonijnie trzy postaci, które opowiadają o Wandzie Rutkiewicz.
Oprócz mamy jest jeszcze narracja mieszkającej w Sopocie kobiety, którą porusza śmierć himalaistki tak mocno, że postanawia dowiedzieć się o niej jak najwięcej.

Głos zabierze również sama bohaterka w drodze na tytułowy szczyt, czyli Kanczendzongę.
Poznamy wspomnienia jej mamy, kiedy mała Wanda odkrywała świat, określała pierwsze cele i zaczynała do nich dążyć.
Przyjrzymy się jej miłości do gór, którą pielęgnowała już jako dziecko, wówczas łatwiej zrozumieć jej decyzję, którą podjęła „tam na górze”.

Zobaczymy też mnóstwo ilustracji, które ukazują samotnie wspinającą się Wandę po swoją miłość oraz cytowane jej wypowiedzi: „Góry są dla mnie miejscem spokoju i wolności. Czuję się w nich jak w domu. Wkrótce stały się dla mnie wszystkim, bo jestem szczęśliwa pośród nich.”

Dodatkowe informacje

Waga 0.400 kg
Wydawnictwo

Na Szczyt

Ilustracje

Marianna Oklejak

Ilość stron

176

Oprawa

Twarda

Pomagajka wiekowa

8-12, 12+

Możesz lubić także…