Mały pokój z książkami

Eleanor Farjeon

39,90  35,90 

Dwadzieścia siedem mądrych i dowcipnych opowieści, pełnych zaskakujących przypadków, szczęśliwych zbiegów okoliczności i cudów.
O rezolutnych służących i nieskorych do ożenku królach, rozkapryszonych królewnach i zdolnych, ale niedocenianych krawcowych, młodych chłopcach i starych zrzędach, bezimiennych kwiatach, zapomnianych rozkazach i złotej rybce, która chciała poślubić Księżyc…

 

Opis

Seria: Mistrzowie Światowej Ilustracji

Kultowy zbiór baśniowych opowiadań dla dzieci po raz pierwszy w pełnej wersji i z oryginalnymi ilustracjami.
— Czego znowu chcą ode mnie? — zapytał Król.— Tego mi nie powiedzieli. — Sylwka wzruszyła ramionami.— Jestem zajęty. Piszę.

— Oni mówią, że Król musi przyjść zaraz.

— No to idź i powiedz im…

— Nie mogę. Zamiatam schody.

Dwadzieścia siedem mądrych i dowcipnych opowieści, pełnych zaskakujących przypadków, szczęśliwych zbiegów okoliczności i cudów. O rezolutnych służących i nieskorych do ożenku królach, rozkapryszonych królewnach i zdolnych, ale niedocenianych krawcowych, młodych chłopcach i starych zrzędach, bezimiennych kwiatach, zapomnianych rozkazach i złotej rybce, która chciała poślubić Księżyc…

Zbiór opowiadań na którym wychowało się kilka pokoleń polskich czytelników, uzupełniony o dziewięć tekstów pominiętych w poprzednich polskich wydaniach.

Opis Wydawcy

Dodatkowe informacje

Waga 0.692 kg
Wydawnictwo

Dwie Siostry

Ilustracje

Edward Ardizzone

Oprawa

Twarda

Ilość stron

452

Pomagajka wiekowa

6-8, 8-12

Możesz lubić także…