Bajki terapeutyczne. Część 2

Maria Molicka

29,00  26,10 

Dzieci często nie potrafią mówić o swoich problemach i lękach.
Nie rozumieją swoich uczuć i reakcji, a więc nie mogą prosić o pomoc w ich wyjaśnieniu.

To my, dorośli, obserwując dziecko, bawiąc się czy rozmawiając z nim, możemy dowiedzieć się, co budzi jego przerażenie lub wyzwala niepewność.
Metoda kontaktu z dzieckiem za pomocą bajki terapeutycznej pozwala – poprzez przedstawienie wymyślonego świata, w którym trudne sytuacje znajdują swoje rozwiązanie – dać dziecku wsparcie i poczucie bezpieczeństwa.

Opis

Zwyczaj opowiadania dzieciom bajek ma swoje początki w odległej przeszłości.
Bajka dla dzieci, podobnie jak wiele innych odkryć i doświadczeń gromadzonych przez ludzkość od zarania dziejów, należy do skarbnicy naturalnych środków terapeutycznych – na tę właściwość bajki zwróciła uwagę Maria Molicka, psycholog od lat pracujący z dziećmi i badający zakamarki psychiki dziecka.

W drugiej części Bajek terapeutycznych – Autorka porusza problemy adopcji, rozwodu rodziców, braku wiary w siebie, wizyty u dentysty, nadpobudliwości ruchowej, strachu przed bólem, śmierci ukochanego zwierzątka, strachu przed duchami, a także przemocy fizycznej, psychicznej i seksualnej.

Bajki terapeutyczne Marii Molickiej wzbudziły zainteresowanie wydawnictw w Niemczech i na Węgrzech, książki te będą wkrótce wydane w obu krajach. Metoda polskiego psychologa staje się coraz bardziej popularna w Europie (Molicka zapraszana jest na odczyty przez europejskie Uniwersytety), gdzie powraca się do naturalnych metod radzenia sobie z problemami.

Dodatkowe informacje

Waga 0.304 kg
Wydawnictwo

Amber

Ilość stron

165

Oprawa

Broszurowa

Pomagajka wiekowa

3-6, 6-8, 8-12, Opiekun, Rodzic

Możesz lubić także…