Zwierzokracja

Olga Woldańska- Płocińska

49,90  44,90 

Taka książka była potrzebna!

Zwierzęta też mają swoje prawa i są istotami żywymi, odczuwają ból i cierpienie tak jak ludzie.

Ta książka ma niesamowicie dużo faktów, ciekawostek i informacji na temat historii relacji między człowiekiem a zwierzętami.

Opis

Napisana prostym językiem pokazuje świat, w którym najpierw zamieszkały zwierzęta a dopiero potem pojawiliśmy się my, czyli ludzie.

“ To nie człowiek przędzie tkaninę życia, on jest tylko w niej małą nitką”, to zdanie nadaje tej książce większy sens.

W czasach prehistorycznych człowiek bardzo szanował zwierzęta, ponieważ wiedział, że od nich zależy jego byt.

Dowiemy się, że w czasach starożytnych nie było to już takie oczywiste ( sprawdźcie pojedynek poglądów Arystotelesa i Pitagorasa na stronie 12 i 13).

Egipcjanie z kolei mieli kota na punkcie kotów;) i balsamowali je po śmierci i chowali ma specjalnych cmentarzach. Hindusi wyjątkowo do dziś traktują krowy, które mogą w ich kraju robić, co im się podoba, nawet jeśli powodują korki na ulicach.

Jeśli chcecie wiedzieć, skąd pomysł, aby w Australii powstał płot chroniący przed inwazją królików albo dlaczego hodowla przemysłowa szkodzi zwierzętom albo jak się czuje mieszkaniec lasu, kiedy człowiek wkracza i mierzy do niego ze strzelby dla zabawy, co mówią numery na jajkach kurzych i co to znaczy dzikie zwierzę to koniecznie wczytajcie się w kolejne rozkładówki.

Zwierzokracja ma nietypowy duży format, rozkładówki są przepełnione ilustracjami i ciekawie skomponowanym tekstem, który można odkrywać kilkukrotnie. Na końcu znajduje się Deklaracja Praw Zwierząt.

Sprzedaż każdego egzemplarza wspiera finansowo podopiecznych Fundacji Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva! i Stowarzyszenia Otwarte Klatki.

Dodatkowe informacje

Waga 0.758 kg
Wydawnictwo

Papilon

Ilustracje

Olga Woldańska- Płocińska

Ilość stron

80

Pomagajka wiekowa

6-8, 8-12

Oprawa

Twarda

Możesz lubić także…