Pucio mówi pierwsze słowa

Marta Galewska-Kustra

39,90  33,92 

Do swojego świata po raz kolejny zaprasza Pucio. Tym razem maluch zaczyna mówić i do wspólnej zabawy zaprasza wszystkie dzieci, które razem z nim chcą wypowiadać swoje pierwsze słowa.

Te różnorodne dźwięki, z finezją wplecione w dzień z życia chłopca, w bardzo naturalny sposób wspomagają naukę mówienia.

Opis

Proste, krótkie zdania składające na opowieść dnia z życia puciowej rodzinki zapoznają małego czytelnika z różnymi sytuacjami, w których uczestniczą bohaterowie – i tak dzień zaczyna się od pobudki, dobioru garderoby, wspólnym śniadaniu, spacerze do przedszkola, wyjściu do sklepu, na basen, a kończy na wieczornej kąpieli.

Nie brak tam typowych dla maluchów aktywności, stąd też treść historii nie wydaje się być trudna i niezrozumiała.

Książka koncentruje się na wspomaganiu rozwoju mowy i pierwszych słowach w okresie pierwszego i drugiego roku życia dziecka.

Zabawa z Puciem ma w tej nauce pomagać.

Subtelnie wkomponowane w tekst pytania zachęcają do zwracania uwagi na szczegóły występujące na ilustracjach, co przekłada się także na trening zapamiętywania zapisu poszczególnych słów, rozumienia treści oraz kształci umiejętność samodzielnej wypowiedzi.

Radości i korzyści z przygód Pucia doświadczają nie tylko najmłodsi.
Również rodzice/opiekunowie znajdą tam coś dla siebie.

W książce znajdują się praktyczne wskazówki na temat tego, jak korzystać z książki, aby maksymalnie wspierać rozwój mowy dziecka, czego unikać oraz na co zwracać szczególną uwagę.

Taki mini poradnik – użyteczna wiedza w pigułce obok której, nie sposób przejść obojętnie.

Książka idealnie nadaje się także dla dzieci starszych z opóźnionym rozwojem mowy.

Dodatkowe informacje

Waga 0.626 kg
Wydawnictwo

Nasza Księgarnia

Ilustracje

Joanna Kłos

Ilość stron

40

Pomagajka wiekowa

0-3, 3-6, Opiekun, Rodzic

Oprawa

Twarda, Twardostronicowa

Możesz lubić także…