Drzewo darów

Shel Silverstein

34,90  29,65 

Tę książkę można interpretować na kilka sposobów.

Z jednej strony to opowieść filozoficzna o obdarowywaniu i przyjmowaniu darów, a z drugiej – historia pewnej przyjaźni i miłości.

Odczytywanie znaczeń zarówno bezpośrednich jak i metaforycznych powoduje, że mały i duży Czytelnik może zaczytać się w jej stronach. W przypadku tej książki kategoria wieku nie istnieje…

Opis

„Była sobie kiedyś jabłoń, która kochała małego chłopca.” Chłopiec lubił się przy niej bawić i korzystać z wszelkich dobrodziejstw, które mu ofiarowała. Huśtał się na jej gałęziach, wspinał po pniu, jadł owoce, z liści plótł wieńce. Zasypiał w objęciach jej konarów, kochał ją równie mocno, jak ona jego.

Gdy chłopiec zaczął dorastać, coraz rzadziej odwiedzał jabłoń, a kiedy już przychodził, chciał od niej coraz więcej i więcej. Tęskniąca jabłoń oddawała mu wszystko, co miała, ponieważ kochała go.

Jakie było zakończenie? Czy chłopiec, który dorósł zrozumiał, że w życiu nie tylko przyjmowanie darów od innych się liczy? Czy podziękował jabłoni za te lata?

Ostatnia strona zdecydowanie daje do myślenia, można powiedzieć, że wywołuje refleksyjną i wymowną ciszę.
Historia o cyklu życia bądź miłość bezwarunkowej rodzica do dziecka, bądź przyjaźni, o którą obie strony muszą dbać… Ciekawe, jaka Tobie, Czytelniku przyjdzie myśl do głowy.

Dodatkowe informacje

Waga 0.450 kg
Wydawnictwo

Kinderkulka

Ilustracje

Shel Silverstein

Ilość stron

48

Pomagajka wiekowa

3-6, 6-8, 8-12, 12+, Opiekun, Rodzic

Oprawa

Twarda

Możesz lubić także…