Świat w sekundzie

Isabel Minhós Martins

29,00  24,65 

Czas goni nas…
Alicja po drugiej stronie lustra miała możliwość spotkania Czasu. Chciała go zatrzymać i cofnąć, żeby zmienić rzeczywistość.

Czy udało się jej zatrzymać?

Komu nie przyszła do głowy chęć cofnięcia czasu lub zatrzymania go na chwilę?
W codziennym biegu i pędzie gubimy znacznie poszczególnych sekund, ba! Bywa nawet, że dni…

Opis

Dzieci posiadają jeszcze naturalną uważność, umiejętność kontemplacji tego, co je interesuje bez patrzenia na zegarek, zresztą – dla nich czas płynie inaczej, od porannej zabawy do pójścia do przedszkola, od drzemki do obiadu, od obiadu do spaceru…

Książka ,,Świat w sekundzie” może być świetną okazją do rozwinięcia u dziecka poczucia czasu , myślenia o sobie jak o niezbędnej cząstce wszechświata, wzbudzania świadomości, że cały świat się zmienia nieustannie zarówno blisko, jak i daleko.

Co się dzieje w różnych jego zakątkach w tej samej sekundzie? Mapka na końcu książki pozwala w jednej chwili zobaczyć miejsca na kuli ziemskiej, do których prowadzą ilustracje.

Stopklatka w Maroko, Grecji, Portugalii, Brazylii to tylko niektóre przystanki?. Klimat stworzony przez różne konteksty, różne kultury daje przestrzeń dla wyobraźni.

Rzucone krótkie opisy trafiają w sedno obrazów.

W sekundzie świat się zmienia, nigdy nic nie będzie już takie samo. Życie na nikogo nie czeka Starszy i młodszy czytelnik znajdzie we wnętrzu tej książki przykłady bliskie jego doświadczeniom.
A u Was, co się zdarzyło w ostatniej sekundzie?

Dodatkowe informacje

Waga 0.228 kg
Wydawnictwo

TAKO

Ilustracje

Bernardo Carvalho

Ilość stron

52

Oprawa

Twarda

Pomagajka wiekowa

6-8, 8-12

Możesz lubić także…