Brat ze słoika

Emilie Chazerand

34,90  29,65 

Autorka nie tylko pokazuje relacje między rodzeństwem i to, jak czuje się starsze dziecko (zazdrosne, niepewne miłości rodziców), ale przede wszystkim przedstawia, z punktu widzenia dziecka, proces wchodzenia w nowe role w rodzinie i emocje mu towarzyszące. Wszystko to wplecione w nieco fantastyczną historię.

Emilie Chazerand, wykorzystując lekki ton i szczyptę fantazji, próbuje odpowiedzieć na pytanie: jakie są wady i zalety bycia jedynakiem, a jakie dorastania w dużej rodzinie? Poczucie humoru autorki gwarantuje, że lektura jest lekka i wciągająca.

Opis

Większość dostępnych na rynku książek skupia się na przybliżeniu tematu skąd się biorą dzieci albo próbują przygotować starsze dziecko do przyjścia na świat rodzeństwa (sugerując jak to fajnie jest być starszym bratem lub siostrą i opisując pierwsze dni po pojawieniu się nowego członka rodziny).

Książka Emilii Chazerand „Brat ze słoika” podchodzi do tematu zupełnie inaczej. Oryginalny, niebanalny humor, jedyne w swoim rodzaju grafiki i ponadczasowe przesłanie to tylko niektóre z atutów książki.

 

Opowieść jest pełna dialogów, ma już dużo tekstu, więc jest idealna do czytania na głos, a pogodny nastrój świetnie pozwala oswoić trudne doświadczenie. Książka pozostawia czytelnika z pozytywnym i przede wszystkim prawdziwym przesłaniem, że wszystko się w końcu ułoży, mimo że początki są trudne. Bo bracia w końcu łapią ze sobą kontakt i nawiązują braterską więź, mimo że walka z zazdrością nie jest wcale prosta.

Ilustracje Aurélie Guillerey w stylu retro doskonale uzupełniają pomysłowy i zabawny tekst, właściwie odzwierciedlają skomplikowane relacje między rodzeństwem i razem tworzą uroczą i niezwykłą książkę.

Opis wydawcy.

Dodatkowe informacje

Waga 0.316 kg
Wydawnictwo

Kinderkulka

Ilustracje

Aurelie Guillerey

Ilość stron

44

Pomagajka wiekowa

3-6, 6-8

Oprawa

Twarda

Możesz lubić także…