Bajki na leśnych ścieżkach

Sławomir Pejas

39,90  33,90 

Coś niesamowitego jest w tych wierszowanych opowiadaniach, postaci i ich przygody uzupełnione rewelacyjnymi ilustracjami dają poczucie, jakby się tam było i herbatę wśród nich piło!

Opis

Natura, przyroda, łąka, las… gdyby stworzyć mapy myśli do tych słów, każdy miałby swój wyjątkowy obraz w głowie, za co je ceni i do czego są człowiekowi potrzebne.

Wyobraźmy sobie ten las, śpiewające ptaki poszukujące samicy albo znaczące swoje terytorium.

Gołą stopą chodzimy po mchu, zatrzymujemy się na chwilę i zastanawiamy, jak to możliwe, że tak intensywnie czujemy zapach żywicy i kory drzew.

Nagle przebiega sarna obok nas, a za nią gonią jej dzieci.

Nieco inny świat czeka nas w Bajkach na leśnych ścieżkach.

Ale! nie powiedziałyśmy o najważniejszym, czyli kto tam mieszka i czyje życie możemy podejrzeć niczym przez dziurkę od klucza.
Oto kasztanowy ludzik “ w prawej kieszeni miał wieczne pióro, a lewej mały telefon Nokię.
Spodnie za krótkie, z mchu zielonego, torbę z paproci, w niej klocki Lego” przywędrował z lasu do Janka, aby mu się nie nudziło, ponieważ jego marzeniem było chodzenie do szkoły.

W leśniczówce obok śliwy błogi odpoczynek kotka przerwała gonitwa przez podwórko, bo oto on sam już jest niesiony na grzbiecie koziołka.
Kto brał udział w pościgu i dlaczego? Dowiecie się z drugiej bajki.

Z kolei, jak chora żaba szukała pomocy u doktora, dokąd dotarła w międzyczasie, z jakich rad mieszkańców lasu skorzystała?
Z pewnością się dowiedziała, że chodzenie całkiem boso po trawie pełnej rosy to przepis na przeziębienie, jeśli dogoni ją deszcz i burza.

Całe szczęście zdąży wyzdrowieć, ponieważ w czwartej opowieści będzie gościem na weselu Kuma i Kumci. Przedostatni bohater- mały brunatny misiaczek “ od rana o rybie marzył, w myślach na słońcu ją smażył. Niedługo uczta się zacznie, będzie cudownie i smacznie”.

Sprawdźcie sami, czy jego plan na posiłek się powiedzie.

W ostatniej opowieści słońce zza chmury obserwuje wielkie poruszenie na leśnej polanie.

Zobaczcie, co to za zabawa, niczym festynu leśnego sprawa.

Dodatkowe informacje

Waga 0.300 kg
Wydawnictwo

Dygresje

Ilustracje

Katarzyna Urbaniak

Ilość stron

44

Pomagajka wiekowa

3-6, 6-8

Oprawa

Miękka

Możesz lubić także…