Siostrzyczka

Ulf Stark

24,90  22,40 

„Najpierw jej nie było. Potem była piłką w brzuchu mamy. Teraz jest moją siostrzyczką.”

Trudno oprzeć się wrażeniu, że te słowa mają ogromną moc.
Chłopiec uwielbia piłkę, więc ostatecznie, jak już poznaje siostrę, to staje się ona jego młodszą siostrzyczką.
Być może trudno ją zrozumieć, jeszcze niewiele potrafi, ” jeść, wymiotować i robić kupę. I ssać mój kciuk. I uśmiechać się, że aż robi się wesoło. I spać.”

Chłopiec próbuje z siostrą różnych zabaw i zauważa, które przynoszą jej mnóstwo radości, a które doprowadzają ją do płaczu.
Te diagnozy i eksperymenty naszego bohatera prowadzą go do wniosku, że jednak słodka ta jego siostrzyczka.

Opis

Relacja w rodzeństwie często jest dynamiczna, pełna energii, wymiany, ale także bezgranicznej miłości.
Budowanie jej w dużej mierze zależy od rodziców oraz modelowania przez nich zachowań u swoich pociech.

Trudno jest przecież podzielić się uwagą mamy i taty, gdy była do tej pory tylko moja. Trudno jest na wet myśleć, że trzeba będzie podzielić się własną przestrzenią z innym człowiekiem, a co dopiero zabawkami w niedalekiej przyszłości. Jak reaguje dziecko na wieść, że będzie starszym bratem (tak jak nasz bohater)? Jak się zmienia mama?
Jakie ma wyobrażenie na temat niemowlęcia- siostry, która wywraca życie do góry nogami?
Przede wszystkim, w co bawić się z tą małą istotą?

Ze skandynawską bezpośredniością i mówieniem o różnych rzeczach wprost, na kolejnych stronach poznajemy punkt widzenia kilkuletniego chłopca.

„Najpierw jej nie było. Potem była piłką w brzuchu mamy. Teraz jest moją siostrzyczką.” Trudno oprzeć się wrażeniu, że te słowa mają ogromną moc. Chłopiec uwielbia piłkę, więc ostatecznie, jak już poznaje siostrę, to staje się ona jego młodszą siostrzyczką. Być może trudno ją zrozumieć, jeszcze niewiele potrafi, ” jeść, wymiotować i robić kupę. I ssać mój kciuk. I uśmiechać się, że aż robi się wesoło. I spać.” Chłopiec próbuje z siostrą różnych zabaw i zauważa, które przynoszą jej mnóstwo radości, a które doprowadzają ją do płaczu. Te diagnozy i eksperymenty naszego bohatera prowadzą go do wniosku, że jednak słodka ta jego siostrzyczka.

Książka prosta w treści, bez niepotrzebnego nadinformowania i instruowania starszego rodzeństwa, jak to musi kochać młodsze rodzeństwo, jak musi się nim opiekować. Tutaj wszystko toczy się naturalnie, swoim rytmem, bez presji. Poznawanie siebie zajmuje przecież trochę czasu, prawda?

Polecamy dla młodszych dzieci w wieku 1-4 lata.

Dodatkowe informacje

Waga 0.200 kg
Wydawnictwo

Zakamarki

Ilustracje

Charlotte Ramel

Ilość stron

28

Oprawa

Twarda, Twardostronicowa

Pomagajka wiekowa

0-3

Możesz lubić także…