Niedźwiedź łowca motyli

Susanna Isern

34,00  30,60 

Wyjątkowość książek dla dzieci polega na dostrzeganiu zapomnianych już w dorosłym świecie spraw, a historia pewnego niedźwiedzia należy z pewnością do literatury obok której nie sposób przejść obojętnie, bo łapie mocno za serce tak, że emocje towarzyszą jeszcze długo po lekturze.

Co można w niej odnaleźć?
Tęsknotę, samotność, uczucia, a także przyjaźń i odwagę, która potrafi zmienić świat – i to nie ten wielki świat dla wszystkich, ale ten jednostkowy, każdego z nas.

Skupienie się na fundamentalnych wartościach w życiu, odnalezienie ukojenia w przyjaźni i dotarcie do odwagi z pewnością będą jak miód na serce małego Czytelnika.

Opis

Tytułowy bohater –  jak na niedźwiadka przystało, kiedy nie ucina sobie akurat poobiedniej drzemki, spędza swój czas głównie na zbieraniu leśnych skarbów. A tych ma już naprawdę sporą kolekcję. Czego tam nie ma…? Znajdziemy tam praktycznie gadżet na każdą okoliczność – durszlak, gramofon, zegar, stary kapelusz i wiele innych ciekawych wynalazków.

Pewnego dnia w łapki niedźwiedzia trafia siatka na motyle – jak się okazuje gadżet bardzo przydatny, bo niedźwiadek ratuje dzięki niemu przed utonięciem małego motylka.

,,Od tej pory, gdy do jeziora wpadał jakiś motyl,
Niedźwiedź ratował go i suszył na własnym nochalu.
Ale zawsze działo się to samo:
po obudzeniu się, motyl natychmiast odfruwał”.

I można by pomyśleć, że w tej historii nie ma nic nadzwyczajnego, gdyby nie zdarzenie, które wprawiło Niedźwiedzia w spore tarapaty – podczas ratowania kolejnego motyla wpadł on bowiem do wody, a nie umiał pływać!
Czujecie już dreszczyk emocji? 🙂

Kto pomoże Niedźwiedziowi?
Czy pomaganie innym popłaca?
Czy przyjaźń jest dla każdego?

Nie zdradzimy już nic więcej  poza tym, że w grupie siła.

Bajecznie pastelowe i delikatne ilustracje w wykonaniu Majorie Pourchet dopełniają dzieła – są tak piękne, że można na nie patrzeć bez końca.

Dodatkowe informacje

Waga 0.460 kg
Wydawnictwo

TAKO

Ilustracje

Marjorie Pourchet

Ilość stron

32

Oprawa

Twarda

Pomagajka wiekowa

0-3, 3-6, 6-8

Możesz lubić także…