Król i morze. 21 krótkich opowiastek

Heinz Janisch

34,90  31,41 

Ta książka to wielowymiarowa opowieść filozoficzna, którą można czytać dosłownie i metaforycznie.
Opowiastki stanowią sceny z codziennego życia pewnego króla.

Każda z opowiastek na długo zapada w pamięć.
Dlaczego?
Mówi do nas szeptem, delikatnym głosem, który nie moralizuje, nie wskazuje jedynej właściwej drogi postępowania, nie ocenia wyborów a daje szansę na bycie królem w codziennym życiu…
To król biegnie za psem, mimo że wydawało mu się, że jest jego panem.
To król mówi do chmur o swoim panowaniu, mimo że już dawno odfrunęły dalej.
To król odkrywa, że trąbka nie zagra sama na jego wyzwanie…

Ciekawe, co Wy odkryjecie i jakie znaczenia nadacie poszczególnym opowiastkom.

Opis

Mały format książki, wręcz kompaktowy charakter  a 21 opowiastek, spełnienie marzenia o byciu królem choć przez chwilę, to wszystko w tej niezwykłej książce.

Dzieci są królami każdego dnia, ponieważ tworzą w wyobraźni swoje królestwa zmieniające swój charakter w zależności od kolejnych pomysłów ich twórców. Dorośli mają dużo dziecięcych tęsknot, które niosą z dzieciństwa, marzenia często odkładają na drugi plan, ponieważ ciasne i sztywne ramy, granice wyobraźni, które sobie stawiają są przeszkodą do ich realizacji.

Ta książka to wielowymiarowa opowieść filozoficzna, którą można czytać dosłownie i metaforycznie. Opowiastki stanowią sceny z codziennego życia pewnego króla. To dialogi króla prowadzone między innymi z morzem, cieniem, kotem, psem, solą. Zamykają się w zaledwie w kilku zdaniach, ale mądrość, która z nich płynie sięga aż po horyzont. Rozmowy dotyczą błahych spraw jak i tych o charakterze egzystencjalnym. Ta książka to głos, który wydobywa się z prostoty i oszczędności w słowach i obrazach, co paradoksalnie otwiera świat fantazji i pobudza do kontynuowania rozmyślań o porządku świata, o procesach i regułach, które nimi rządzą, o roli królów i ich pokorze. Kto dziś może być królem?

Każda z opowiastek na długo zapada w pamięć. Dlaczego? Mówi do nas szeptem, delikatnym głosem, który nie moralizuje, nie wskazuje jedynej właściwej drogi postępowania, nie ocenia wyborów a daje szansę na bycie królem w codziennym życiu… To król biegnie za psem, mimo że wydawało mu się, że jest jego panem. To król mówi do chmur o swoim panowaniu, mimo że już dawno odfrunęły dalej. To król odkrywa, że trąbka nie zagra sama na jego wyzwanie… Ciekawe, co Wy odkryjecie i jakie znaczenia nadacie poszczególnym opowiastkom.

Dodatkowe informacje

Waga 0.320 kg
Wydawnictwo

Hokus Pokus

Ilustracje

Wolf Erlbruch

Ilość stron

48

Oprawa

Twarda

Pomagajka wiekowa

6-8, 8-12, 12+

Możesz lubić także…