Kodowanie dla dzieci

Mick Martson

24,90  21,17 

Dzieci uwielbiają elektronikę – komórki, tablety, komputery.

Trudno się im dziwić, biorąc pod uwagę, że dzisiejszy świat jest zrewolucjonizowany przez komputery.

A gdyby tak połączyć przyjemne z pożytecznym i już od najmłodszych lat, obok nauki kreatywnego, logicznego myślenia zgłębiać także tajniki ,,trzeciego języka świata”, jak nazywane jest obecnie kodowanie?

Opis

,,Kodowanie dla dzieci” wprowadza w Scratch i Python – czyli języki programowania przeznaczone właśnie dla najmłodszych.

Logując się można nie tylko w przyjemny sposób je poznać, ale także tworzyć własne historyjki, gry i animacje, którymi potem można się podzielić z innymi użytkownikami na całym świecie.

Książka skorelowana jest z programem, dzięki czemu dziecko ma możliwość praktycznego wypróbowania proponowanych rozwiązań.
Nauka przez doświadczanie zawsze przynosi najwięcej radości i satysfakcji – jest też najbardziej skuteczna, a taka forma jest znakomitym wprowadzeniem w późniejsze etapy programowania.

Czego jeszcze można spodziewać się po tym ,,przewodniku” kodowania?
Oprócz dobrej zabawy dzieci dowiedzą się czym jest programowanie, zapoznają się ze środowiskiem programowania, nauczą się rysować, dodawać dźwięki, a także projektować złudzenie optyczne.

Nie zabraknie też wyzwań!
Kodowanie to umiejętność, która z pewnością zaowocuje w przyszłości – kto wie, może właśnie dzięki temu wyrośnie nam następca Billa Gates’a.

Dodatkowe informacje

Waga 0.200 kg
Wydawnictwo

Nasza Księgarnia

Ilość stron

64

Pomagajka wiekowa

6-8, 8-12, 12+

Oprawa

Broszurowa

Możesz lubić także…