Hello Ruby. Programowanie dla dzieci

Linda Liukas

34,90  31,41 

Dzieci uwielbiają elektronikę – komórki, tablety, komputery.

Trudno się im dziwić, biorąc pod uwagę, że dzisiejszy świat jest zrewolucjonizowany przez komputery.

A gdyby tak połączyć przyjemne z pożytecznym i już od najmłodszych lat, obok nauki kreatywnego, logicznego myślenia zgłębiać także tajniki ,,trzeciego języka świata”, jak nazywane jest obecnie kodowanie?

Opis

,,Hello Ruby” wprowadza dzieci właśnie w świat programowania.

Nauka przez doświadczanie zawsze przynosi najwięcej radości i satysfakcji – jest też najbardziej skuteczna, a taka forma jest znakomitym wprowadzeniem w późniejsze etapy programowania, dlatego też nie do przecenienia jest fakt, że książka składa się z dwóch części – bajecznie ilustrowanej historii Ruby i jej wspaniałych przyjaciół oraz specjalnie skomponowanego na potrzeby dzieci zestawu ćwiczeń.

Jeszcze abstrakcyjny na tym etapie rozwoju świat kodowania i jego język zostają w bardzo interesujący i co najważniejsze! prosty sposób przeniesione do świata przygód Ruby.
Gwarantujemy, że nawet najbardziej humanistyczne umysły będą w stanie zrozumieć tajniki tej wiedzy 🙂

Czego jeszcze można spodziewać się po tym ,,przewodniku” programowania?
Wiedzy o tym, czym jest algorytm, sekwencja i pętla, otwarcia umysłu, a także ogromnej dawki frajdy!

Nie zabraknie też wyzwań!
Pierwsze kroki w sztuce programowania postawione razem z Ruby będą kreatywnie spędzonym czasem, ale i przyniosą konkretne rozwiązania.
Ruby pokaże jak w prosty sposób można stworzyć algorytm czynności z dnia codziennego, np. mycia zębów, czy też jak znaleźć błąd instrukcji (w przygotowaniu chociażby kąpieli).

Programowanie to umiejętność, która z pewnością zaowocuje w przyszłości – kto wie, może właśnie dzięki temu wyrośnie nam następca Billa Gates’a.

Dodatkowe informacje

Waga 0.534 kg
Wydawnictwo

Tata Robi Książki

Oprawa

Twarda

Pomagajka wiekowa

3-6, 6-8

Możesz lubić także…