Dźwięki kolorów

Jimmy Liao

32,90  27,96 

Czy zastanawialiście się kiedyś jak wielką siłę ma wyobraźnia?

Opis

Dziewczyna, która musiała się zmierzyć z nową dla niej sytuacją utraty wzroku, na nowo poznać przestrzeń, zaczęła doświadczać jej na zupełnie inny sposób.

I tak rozpoczęła się jej przygoda. Nieustannie myliła przystanki, błądziła w zakamarkach miasta i w ten sposób zaczęła widzieć coraz więcej.

W swojej wyobraźni odbywała podróże do niebywałych miejsc – opalała się na grzbiecie wieloryba, pływała z delfinami, jechała na stację końca świata i słyszała rzeczy, których ,,zwykli” ludzie nie dostrzegają.

Gdybyśmy chociaż na chwilę zatrzymali się w tym pędzącym świecie, moglibyśmy dostrzec o wiele więcej.

Moglibyśmy usłyszeć dźwięki kolorów i słyszeć kształty.

,,Dźwięki kolorów” to przepis na to, jak smakować życie.

Książka zdobyła prestiżową nagrodę VERSELE, a także doczekała się adaptacji filmowej, scenicznej i była inspiracją do stworzenia serialu telewizyjnego.

Jedną z inspiracji do tytułu był dla Liao wiersz Wielkie to szczęście Wisławy Szymborskiej, Którego fragment zmieścił w książce jako motto.

Dźwięki kolorów wydane po chińsku w 2001 r., zostały przełożone na kilka języków. Książka doczekała się adaptacji filmowej, adaptacji na deski sceniczne, powstał na jej podstawie serial TV.

Poetycki tekst współgra z niezapomnianymi, przepięknymi ilustracjami, razem tworzą tę wspaniałą książkę, poruszającą temat pokonującej niemoc siły wyobraźni.

Dodatkowe informacje

Waga 0.392 kg
Wydawnictwo

Officyna

Ilustracje

Jimmy Liao

Ilość stron

128

Oprawa

Miękka

Pomagajka wiekowa

6-8, 8-12

Możesz lubić także…