Co to właściwie jest demokracja

Equipo Plantel

39,00  25,35 

„Co to właściwie jest demokracja” to książka, która powstała pod koniec lat 70. w Hiszpanii. Jej znaczenie chyba niewiele się zmieniło, co celnie zauważają wydawcy w przedmowie: „jeśli dziś czytamy ją bez specjalnego zdziwienia, to dowód na to, że jutro nie stało się jeszcze dniem dzisiejszym”.

Brak w magazynie

Opis

Autorzy podpowiadają jak tłumaczyć paroletnim czytelnikom system, którego zadaniem jest pojednać wszystkich przy założeniu, że każdy jest inny i wszyscy mają prawo do szczęścia w jednym społeczeństwie.

Narracja tętni filozoficznymi założeniami: demokracja to gra, w której wszyscy są różnorodni i wszyscy mają prawo do tego, by właśnie takimi być, a wszystkich łączy jeden cel: wygrać tę grę.

Jest to założenie godne podziwu – nie chodzi bowiem o to, by wygrać jak najwięcej dla siebie, lecz by wygrać wspólnie, z szacunkiem do czyjejś inności. I to gra, która nigdy się nie kończy – jak już demokratycznie wybierzemy rząd, to należy obserwować, czy realizuje on swoje postulaty, pozyskiwać informacje i weryfikować swoje wybory, tak, aby podejmować coraz mądrzejsze decyzje.
Nowa forma graficzna książki to kolaże Marty Piny, która techniką kolażu hołduje idei demokracji: to, co stare, spotyka się z tym, co nowe, bezsens staje na równi z nieugiętą rzeczywistością, współwystępowanie różnych zdarzeń umiejscawia je w kontekście jednego świata, tak kolorowego i różnorakiego.

To książka, która prezentuje wciąż świeże i aktualne spojrzenia na ważne zagadnienia społeczne.

Dodatkowe informacje

Waga 0.314 kg
Wydawnictwo

TAKO

Ilustracje

Marta Pina

Ilość stron

48

Oprawa

Twarda

Pomagajka wiekowa

6-8, 8-12

Możesz lubić także…