Nie chcę być duży

Guido Van Genechten

37,90  28,42 

Nietypowy, duży rozmiar książki, ilustracje zajmujące większą część stron opowiadają historie same za siebie, tekst jest prosty, ale napisany z szacunkiem do lęku przed samodzielnością małego człowieka i zrozumieniem, że indywidualizowanie się jest czasem trudną sprawą.

Książka to zaproszenie rodziców i dzieci do wspólnej podróży przez świat, tak aby nikt nikomu nie zasłaniał krajobrazów.

Brak w magazynie

Opis

Niektórym chłopcom i dziewczynkom z trudem przychodzą pierwsze samodzielne kroki, nie odnajdują w nich radości, ponieważ przy mamie zawsze jest bezpiecznie i przewidywalnie.

O tym właśnie jest ta historia.

Relacja matki z dzieckiem jest wyjątkowa na każdy sposób.

Kiedy dziecko się rodzi wydaje się mu, że wręcz nadal jest częścią mamy.

Z czasem, kiedy zaczyna raczkować, chodzić zauważa, że mimo, że oddala się od mamy, to mama nadal jest, patrzy na niego i obserwuje, ale nie jest już “ w symbiozie”.
Mama Kangurzyca szuka sposobu, aby zachęcić swojego synka Kangurka, aby zaczął odkrywać świat, “skakać przez życie na własnych nóżkach”.

Pokazuje mu motyle, które swobodnie latają z kwiatka na kwiatek, ale dla synka są nudne.

Słonie także go nie przekonują, kiedy bawią się w wodzie i są dla niego głupie.
Śpiew ptaków jest ciekawy, ale zbyt głośny, więc mimo że jego nóżka sama przytupuje, to zamiast tańca woli słuchać “ odgłosów z brzucha mamy”.

Małpki i żyrafy także nie przekonują Kangurka do tego, że świat może z radością poznawać na własnych nogach. Ostatecznie, zmęczona Mama potrzebuje odpocząć i dzieje się coś, co pozwala odkryć małemu Kangurkowi, że zabawa z innym towarzyszem niż mama też jest ciekawa.

Dodatkowe informacje

Waga 0.500 kg
Wydawnictwo

Alegoria

Ilustracje

Guido Van Genechten

Ilość stron

32

Pomagajka wiekowa

3-6

Oprawa

Twarda

Możesz lubić także…