Ciało bez tajemnic

Louie Stowell

29,99 

Propozycja dla przedszkolaków i dzieci w wieku wczesnoszkolnym, chociaż napisana w tak ciekawy sposób, że dorosły odkrywając z dzieckiem kolejne okienko sam może przypomnieć sobie co nieco ze szkolnej ławki.

Gdyby tak wyglądały podręczniki do przyrody, bądź biologii na dalszym etapie, to dzieciom zdecydowanie łatwiej i przyjemniej byłoby zdobywać wiedzę.

„Ciało bez tajemnic” byłoby zwykłą książką o ciele człowieka, gdyby nie ponad 100 okienek, pod którymi kryje się magia – magia ludzkiego organizmu.

Brak w magazynie

Opis

Dzieci lubią ciekawostki, same tworzą przecież też zagadki, uwielbiają zadawać pytania z fizjologii, a ich wyobraźnia i kondycja komórek nerwowych wręcz domaga się takich tytułów jak ten.

Na pierwszej rozkładówce dziecko zapozna się z menu i może wybrać, co będzie jego pierwszym daniem, a co zostawi sobie na deser (tak przy okazji – układ pokarmowy jest świetnie podsumowany i zaplanowany).

Wielką zaletą „Ciała bez tajemnic” jest język i dobór treści, są przemyślane tak, aby Czytelnik nie zdążył się znudzić, ale też dają solidną wiedzę o krwi odtlenowanej, natlenowanej, budowie układu szkieletowego☠ i znaczeniu mięśni? i zdrowym ruchu.

Dziecko dowie się, ile ma mięśni twarzy (kto pamięta) oraz gdzie znajduje się największy mięsień.

Fenomenalna rozkładówka o mózgu i jego funkcjach, rozrysowana w bardzo przystępny dla naszych komórek nerwowych sposób.
Nauka jest ciekawa, kiedy odbywa się przez doświadczenie i działanie.

Dodatkowe informacje

Waga 0.602 kg
Wydawnictwo

Olesiejuk

Ilustracje

Ewa Podleś

Oprawa

Kartonowa

Pomagajka wiekowa

3-6, 6-8

Możesz lubić także…